Decyzja o kredycie, co powinieneś przeanalizować?

Monday, July 17, 2017

Przed skorzystaniem z kredytu gotówkowego warto przeanalizować kilka czynników. To nie tylko czynniki związane z budżetem domowym, ale także z perspektywami rozwoju gospodarczego i popularnych wskaźników makroekonomicznych. Czym zatem charakteryzuje się dobra decyzja o kredycie i w jaki sposób podchodzić do optymalizacji umowy kredytowej w aktualnych warunkach ekonomicznych?

Koniecznie zwróć uwagę na czynniki prawne związane z udzielaniem kredytów gotówkowych. Sytuacja w branży kredytowej zmieniła się w ostatnich latach na korzyść kredytobiorców. Klient firm pożyczkowych nie poniesie już więcej kosztów niż wynosi kwota kredytu. A zatem przy małych kredytach gotówkowych oprocentowanie nominalne i koszty pozaodsetkowe kształtują się na racjonalnym poziomie. Przy większych kwotach kredytów gotówkowych obciążenie naturalnie rośnie. Zastanów się dobrze nad okresem kredytowania. Przy małej racie masz zawsze do czynienia z wydłużeniem terminu spłaty, co generuje więcej odsetek dla banku komercyjnego. Mała rata to przywilej, za który tak naprawdę dopłacasz. Decyzja o kredycie jest związana z profesjonalną analizą zdolności kredytowej budżetu domowego. Musisz wiedzieć, czy jesteś w stanie spłacić konkretny kredyt bez straty dużych zabezpieczeń majątkowych, np. w postaci nieruchomości. Przy niewielkich kredytach gotówkowych odchodzi się od dużych zabezpieczeń na rzecz wykupienia ubezpieczenia, czy podpisania weksla in blanco. Na decyzję o zaciągnięciu kredytu ma wpływ sytuacja gospodarcza, a szczególnie wysokość stóp procentowych. Im niższe stopy procentowe, tym lepiej dla kredytobiorcy. Obserwuj również inflację. Przy wzroście inflacji Narodowy Bank Polski podnosi zawsze stopy procentowe, a to powoduje mniejszą opłacalność kredytów gotówkowych i długoterminowych zobowiązań. Jeżeli charakteryzujesz się ograniczoną zdolnością kredytową zastanów się, czy przypadkiem nie masz znajomego lub członka rodziny, który też chce zaciągnąć pożyczkę. W takiej sytuacji zdolność kredytowa dwóch kredytobiorców łączy się. Dla banku spłata kredytu przez dwie osoby jest zawsze lepsza, ponieważ ogranicza ryzyko ekonomiczne.

Decyzja o kredycie wiąże się z monitorowaniem czynników prawnych, makroekonomicznych, własnej sytuacji majątkowej. Rozpatruj oferty kredytów nie tylko w bankach, ale też w firmach pożyczkowych, coraz popularniejszych w internecie. Dzięki zmianom przepisów nie musisz obawiać się nadmiernych, lichwiarskich kosztów pozaodsetkowych. Chwilówka w końcu zaczyna się opłacać praktycznie dla każdego.

  • Posted by kredytek at 06:40:58 in

Karty kredytowe a bankructwo

Thursday, June 1, 2017

Możesz poprosić o karty kredytowe po przejściu przez bankructwo, chociaż trudno będzie zakwalifikować się do rodzaju kart kredytowych, które byś chciał. Po bankructwie prawie na pewno będziesz musiał płacić wyższe oprocentowanie i inne opłaty, jeśli kwalifikujesz się w ogóle, zwłaszcza jeśli bankructwo było niedawno.

W przypadku upadłości jesteś odpowiedzialny za spłatę długu, który musisz uregulować. Chodzi też o spłaty zadłużenia, które mogą potrwać kilka lat, wtedy może się okazać, że musisz ubiegać się o nowy kredyt przed opuszczeniem stanu bankructwa. Powinieneś skonsultować się z adwokatem w sprawie wszelkich prawnych ograniczeń dotyczących ubiegania się o kredyt po ogłoszeniu upadłości. Ogólnie rzecz ujmując, pożyczkodawca musi ustalić, czy kwalifikujesz się do określonej karty kredytowej lub innego rodzaju pożyczki, podczas gdy w raporcie o kredycie pojawia się ogłoszenie o upadłości.

Bądź ostrożny przy składaniu wniosku o nowy kredyt wkrótce po upadłości
Chociaż warto zacząć próbować przywrócić kredyt po bankructwie, należy zachować ostrożność. Nawet jeśli jesteś w lepszej sytuacji finansowej, karty kredytowe o wysokich stopach procentowych mogą prowadzić do wzrostu zadłużenia, jeśli starannie nimi zarządzasz.

Jeśli otworzysz konto z wysoką stopą procentową lub taką która ma inne związane z nią opłaty, pobieraj tylko niewielkie kwoty i wyrównaj saldo w całości w każdym miesiącu. Planuj, aby pokryć takie rzeczy, jak opłaty roczne, które można dodać do salda karty kredytowej. Kluczem do odbudowy kredytu jest otwarte, aktywne konto z historią płatności w czasie. Nie musisz mieć równowagi z miesiąca na miesiąc, aby zbudować swój kredyt.

Bezpieczna karta kredytowa może być dobrym narzędziem do odtworzenia kredytu
Inną możliwością do rozważenia jest ubieganie się o zabezpieczoną kartę kredytową za pośrednictwem banku lokalnego lub unii kredytowej. Dzięki zabezpieczonej karcie kredytowej kredytodawca wymaga złożenia pewnej kwoty pieniędzy na koncie oszczędnościowym, aby zagwarantować “bezpieczną” dowolną kwotę, którą można obciążyć rachunkiem, do wysokości limitu kredytowego.

Podobnie jak zwykła karta kredytowa, możesz pobierać zakupy na koncie i dokonywać płatności. Stawiaj na małe zakupy i upewnij się, że wszystkie płatności są dokonywane na czas. W idealnym przypadku należy co miesiąc płacić saldo. Korzystanie z konta w odpowiedzialny sposób pomoże Ci rozpocząć odbudowę kredytu, a pożyczkodawca może czasami zamienić konto w tradycyjną, niezabezpieczoną kartę kredytową.

  • Posted by kredytek at 06:45:29 in

Kredyt gotówkowy - w swoim banku czy u konkurencji?

Thursday, April 27, 2017

Potrzebując dodatkowej gotówki na realizację swoich planów, większe zakupy lub wyjazd najczęściej decydujemy się na pożyczenie pieniędzy w Banku. To całkowicie zrozumiałe, kredyty gotówkowe są bowiem łatwo dostępnym i stosunkowo niedrogim produktem finansowym. Często jednak zastanawiamy się gdzie warto zaciągnąć tego typu pożyczkę. Możliwości w dzisiejszych czasach mamy bowiem naprawdę sporo, wskazówki znajdziesz na market ekredytowy.

Banki kuszą ofertami atrakcyjnych kredytów. Jest to dla nich bowiem szansa na związanie się z klientem na dłużej. Na każdym kroku widzimy więc atrakcyjne reklamy, które obiecują nam niskie prowizje i oprocentowanie kredytu. Czy warto z nich skorzystać i zdecydować się na kredyt w banku, którego nie znamy, czy też lepszym rozwiązaniem jest ubieganie się o pożyczkę w banku, w którym mamy swoje konto? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Kredyt w swoim banku

Jeśli posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na który przesyłane jest nasze wynagrodzenie za pracę jesteśmy dla banku wiarygodnym klientem. Ma on bowiem dane o wysokości naszych dochodów oraz sumie wydatków. Dzięki temu starając się o kredyt we własnym banku możemy mieć pewność, że formalności potrwają krócej a decyzja kredytowa będzie pozytywna. Ubiegając się o kredyt we własnym banku nie musimy często przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach a pieniądze otrzymujemy jeszcze tego samego dnia. Co więcej, często nie musimy pamiętać o spłacie zobowiązań, ponieważ bank sam pobiera odpowiednią kwotę z naszego rachunku. Jest to więc rozwiązanie szybkie i wygodne.

Kredyt w konkurencyjnym banku

Jak już wspominaliśmy banki walcząc ze sobą o klientów oferują im atrakcyjne promocje dotyczące kredytów, które potrafią znacząco zmniejszyć koszt pożyczania pieniędzy. Często nowy klient banku może liczyć na atrakcyjniejsze warunki niż te, które zostały mu przedstawione w banku, z usług którego korzystał od lat. Osoby, którym zależy na oszczędności często decydują się więc na porównanie kilkunastu ofert kredytowych i decydują się na pożyczkę tam, gdzie jest ona najtańsza. To rozwiązanie ma wiele zalet, choć oczywiście wymaga od nas przedstawienia wysokości dochodu i stosownych zaświadczeń.

Podsumowując, miejsce, w którym zaciągniemy kredyt powinno zależeć od naszych potrzeb. Jeśli zależy nam na czasie i wygodzie najlepiej skierować swoje kroki do swojego banku, jeśli jednak chcemy przede wszystkim nie wydawać zbyt dużo warto poszukać innych, konkurencyjnych ofert kredytów gotówkowych. Tym bardziej, że mamy w czym wybierać.

  • Posted by kredytek at 10:24:23 in

Karta kredytowa i jej posiadanie, czy to tylko korzyści?

Monday, March 27, 2017

Obecnie, technika może się rozwijać co raz szybciej. W celu dotarcia do potencjalnego klienta można powiedzieć o tym iż banki są w stanie zaproponować różnego rodzaju produkty. Dzięki nim będzie następować ułatwienie życia, a dodatkowo większa możliwość na zrealizowanie różnego rodzaju marzeń. Wysyp wytworów bankowych dotyczy wykorzystania popularnego narzędzia jakim jest karta kredytowa. Właśnie ona może się cieszyć dość dużą popularnością u potencjalnych klientów.

Definicja karty kredytowej oczywiście należy definiować jako produkt samodzielny oraz niezależny. W przypadku chęci posiadania karty kredytowej nie jest potrzebne posiadanie konta osobistego w poszczególnym banku. Oprócz tego, klient jest również w stanie dysponować funduszem jakiego obecnie nie posiada. Wiadoma rzecz dotyczy tego iż późniejszy okres dotyczy zwrócenia funduszy jakich klient nie będzie posiadać. Dobre strony takiej karty dotyczą oczywiście okresu bezodsetkowego, wykorzystanie kwoty jakiej się nie posiada, programy oraz rabaty, a na samym końcu budowa odpowiedniej historii kredytowej. Klient może potrzebować jakąś część kwoty do zakupu nowego samochodu, telewizora lub samochodu. Nie chcąc czekać aż w końcu pojawi się wynagrodzenie za pracę warto wykorzystać kartę kredytową. Przy jej wykorzystaniu uda się w odpowiednim momencie czasu zdobyć rzeczą na jakiej zależy klientowi. Na taką kwotę podmiot nie będzie musiał czekać. Bezpośrednio po wydaniu karty kredytowej kwotę ma się już od ręki. Tutaj właśnie warto powiedzieć o kolejnym plusie, a dotyczy oczywiście komfortu oraz wygody w użytkowaniu. Występować mogą oczywiście programy lojalnościowe oraz rabaty. Wykorzystująca kartę kredytową w niektórych punktach sprzedaży uda się skorzystać ze zniżek wraz z dodatkowymi promocjami. Wszystko to będzie opłacalne w tym przypadku kiedy rzetelnie będzie się przestrzegać okresu bezodsetkowego. Klient ma duże szanse na stworzenie pozytywnej historii kredytowej. Właśnie dzięki temu podmiot ma bardzo dobrą możliwość do stworzenia w BIK dobrej noty. Nie od dzisiaj wiadomo, że to właśnie Biuro Informacji Kredytowej będzie odnotowywać niemalże każdą operacje. W przypadku zobowiązań zwracanych na czas korzyści z niej wynikające będą całkiem spore. Na pewno będzie to mogło polepszyć zdolność kredytową. Spełniając odpowiednie warunki może dojść do takiej sytuacji iż taki rodzaj kredytu będzie oczywiście wynosić najmniejsze oprocentowanie, a dokładnie 0%. W jaki sposób należy charakteryzować czas bezodsetkowy? Bank nie będzie naliczać oprocentowania oraz innych opłat dotyczących korzystania z karty.

Istnieją również złe strony z posiadania karty kredytowej. Te o jakich należy powiedzieć dotyczą oczywiście dość sporego oprocentowania, spirali zadłużenia oraz gotówkowych transakcji. Nie mieszcząc się w okresie bezodsetkowym do spłaty kredytu wystąpić mogą oczywiście dodatkowe koszty o jakich należy sobie uświadomić.

  • Posted by kredytek at 08:41:04 in

Problemy w spłacie kredytu – co wtedy robić?

Friday, February 24, 2017

Udzielanie kredytów gotówkowych, a także większych pożyczek wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Niepewność występuje po dwóch stronach współpracy. Kredytodawca martwi się, że kredytobiorca nie spłaci terminowo zobowiązania. Natomiast kredytobiorca obawia się konsekwencji ekonomicznych, odsetek karnych, a nawet całego procesu windykacji. Problemy w spłacie kredytu niestety się zdarzają i warto wiedzieć, w jaki sposób należy na nie reagować.

Zachowanie kredytobiorcy po pojawieniu się problemów ze spłatą zobowiązania

Zdolność kredytowa podczas podpisywania umowy kredytowej to tylko pewne założenie o bezpieczeństwie budżetu domowego klienta. Sytuacje kryzysowe pojawiają się zazwyczaj niezależnie od początkowych założeń. Dlaczego w ogóle należy podejmować próby naprawy relacji z kredytodawcą? Przede wszystkim banki detaliczne oraz parabanki rozwiązują ryzykowne umowy z klientami, jeżeli nie otrzymają konkretnych informacji o restrukturyzacji zadłużenia. Nagłe rozwiązanie umowy kredytowej po wystąpieniu problemów wiąże się ze spłatą całości zobowiązania wraz z odsetkami. Nie jest to zatem zbyt dobra wiadomość. W bankach detalicznych podstawowym instrumentem ochrony kredytobiorcy są tzw. wakacje kredytowe. Możesz zarezerwować najczęściej pewien okres wolny od spłaty rat kredytu długoterminowego. Na „wakacjach kredytowych” masz szansę uporządkowania spraw dochodowych. Nowoczesne parabanki informują klientów w ofertach, że w razie wystąpienia kłopotów finansowych kredytobiorca ma szansę przedłużenia terminu spłaty. Zazwyczaj pierwsze zgłoszenie przedłużenia terminu spłaty rat chwilówki, czy standardowego kredytu gotówkowego nie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Konsolidacja kredytów gotówkowych oraz ich refinansowanie

Niektóre gospodarstwa domowe mają problemy z kredytami zaciągniętymi na wysokich marżach, przy panowaniu wysokich stóp procentowych. Warto wiedzieć, że polityka monetarna kształtuje się elastycznie i tak naprawdę drogi kredyt zaciągnięty kilka lat temu możesz zamienić na kredyt tańszy. Taka praktyka jest całkowicie zgodna z prawem. To po prostu refinansowanie kredytów. Kredyt jest najbardziej opłacalny w okresie minimalnej inflacji, kiedy Narodowy Bank Polski dba o zachowanie niskich stóp procentowych. Wiedza o polityce monetarnej przydaje się szczególnie przy podpisywaniu umowy o większe kredyty. Kolejnym elementem zabezpieczenia kredytobiorcy przed ekonomicznymi konsekwencjami jest tzw. konsolidacja kredytów. Akurat konsolidacja kredytów przydaje się, kiedy masz zbyt wiele pożyczek jednocześnie, a przez to pogarsza się twoja zdolność do zaciągnięcia kolejnych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny ma niskie raty miesięczne, ale niestety wydłużony okres obowiązywania umowy. Doraźnie możesz również podpisać nowy aneks do obowiązującej umowy kredytowej. W takim aneksie wystarczy zaznaczyć, że pragniesz obniżenia rat w zamian za wydłużenie okresu spłaty. Dla większości banków detalicznych i parabanków taki układ się opłaca (większa kwota odsetek).

Dlaczego warto regulować zobowiązania terminowo?

Utrata wiarygodności na rynku kredytowym po prostu wyklucza z nawiązania opłacalnej współpracy między kredytodawcą, a kredytobiorcą. Banki detaliczne zgodnie z literą prawa i odpowiednimi rozporządzeniami nie mogą udzielać bardzo ryzykownych kredytów gotówkowych. Już podczas podpisywania umowy kredytowej warto przemyśleć zachowanie po wystąpieniu sytuacji kredytowej. Aneks do umowy, refinansowanie kredytu, wakacje kredytowe to wybrane metody przeciwdziałania kryzysom podczas spłaty rat.

  • Posted by kredytek at 10:27:26 in