Kredyt gotówkowy - w swoim banku czy u konkurencji?

Thursday, April 27, 2017

Potrzebując dodatkowej gotówki na realizację swoich planów, większe zakupy lub wyjazd najczęściej decydujemy się na pożyczenie pieniędzy w Banku. To całkowicie zrozumiałe, kredyty gotówkowe są bowiem łatwo dostępnym i stosunkowo niedrogim produktem finansowym. Często jednak zastanawiamy się gdzie warto zaciągnąć tego typu pożyczkę. Możliwości w dzisiejszych czasach mamy bowiem naprawdę sporo, wskazówki znajdziesz na market ekredytowy.

Banki kuszą ofertami atrakcyjnych kredytów. Jest to dla nich bowiem szansa na związanie się z klientem na dłużej. Na każdym kroku widzimy więc atrakcyjne reklamy, które obiecują nam niskie prowizje i oprocentowanie kredytu. Czy warto z nich skorzystać i zdecydować się na kredyt w banku, którego nie znamy, czy też lepszym rozwiązaniem jest ubieganie się o pożyczkę w banku, w którym mamy swoje konto? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Kredyt w swoim banku

Jeśli posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na który przesyłane jest nasze wynagrodzenie za pracę jesteśmy dla banku wiarygodnym klientem. Ma on bowiem dane o wysokości naszych dochodów oraz sumie wydatków. Dzięki temu starając się o kredyt we własnym banku możemy mieć pewność, że formalności potrwają krócej a decyzja kredytowa będzie pozytywna. Ubiegając się o kredyt we własnym banku nie musimy często przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach a pieniądze otrzymujemy jeszcze tego samego dnia. Co więcej, często nie musimy pamiętać o spłacie zobowiązań, ponieważ bank sam pobiera odpowiednią kwotę z naszego rachunku. Jest to więc rozwiązanie szybkie i wygodne.

Kredyt w konkurencyjnym banku

Jak już wspominaliśmy banki walcząc ze sobą o klientów oferują im atrakcyjne promocje dotyczące kredytów, które potrafią znacząco zmniejszyć koszt pożyczania pieniędzy. Często nowy klient banku może liczyć na atrakcyjniejsze warunki niż te, które zostały mu przedstawione w banku, z usług którego korzystał od lat. Osoby, którym zależy na oszczędności często decydują się więc na porównanie kilkunastu ofert kredytowych i decydują się na pożyczkę tam, gdzie jest ona najtańsza. To rozwiązanie ma wiele zalet, choć oczywiście wymaga od nas przedstawienia wysokości dochodu i stosownych zaświadczeń.

Podsumowując, miejsce, w którym zaciągniemy kredyt powinno zależeć od naszych potrzeb. Jeśli zależy nam na czasie i wygodzie najlepiej skierować swoje kroki do swojego banku, jeśli jednak chcemy przede wszystkim nie wydawać zbyt dużo warto poszukać innych, konkurencyjnych ofert kredytów gotówkowych. Tym bardziej, że mamy w czym wybierać.

  • Posted by kredytek at 10:24:23 in