Karty kredytowe a bankructwo

Thursday, June 1, 2017

Możesz poprosić o karty kredytowe po przejściu przez bankructwo, chociaż trudno będzie zakwalifikować się do rodzaju kart kredytowych, które byś chciał. Po bankructwie prawie na pewno będziesz musiał płacić wyższe oprocentowanie i inne opłaty, jeśli kwalifikujesz się w ogóle, zwłaszcza jeśli bankructwo było niedawno.

W przypadku upadłości jesteś odpowiedzialny za spłatę długu, który musisz uregulować. Chodzi też o spłaty zadłużenia, które mogą potrwać kilka lat, wtedy może się okazać, że musisz ubiegać się o nowy kredyt przed opuszczeniem stanu bankructwa. Powinieneś skonsultować się z adwokatem w sprawie wszelkich prawnych ograniczeń dotyczących ubiegania się o kredyt po ogłoszeniu upadłości. Ogólnie rzecz ujmując, pożyczkodawca musi ustalić, czy kwalifikujesz się do określonej karty kredytowej lub innego rodzaju pożyczki, podczas gdy w raporcie o kredycie pojawia się ogłoszenie o upadłości.

Bądź ostrożny przy składaniu wniosku o nowy kredyt wkrótce po upadłości
Chociaż warto zacząć próbować przywrócić kredyt po bankructwie, należy zachować ostrożność. Nawet jeśli jesteś w lepszej sytuacji finansowej, karty kredytowe o wysokich stopach procentowych mogą prowadzić do wzrostu zadłużenia, jeśli starannie nimi zarządzasz.

Jeśli otworzysz konto z wysoką stopą procentową lub taką która ma inne związane z nią opłaty, pobieraj tylko niewielkie kwoty i wyrównaj saldo w całości w każdym miesiącu. Planuj, aby pokryć takie rzeczy, jak opłaty roczne, które można dodać do salda karty kredytowej. Kluczem do odbudowy kredytu jest otwarte, aktywne konto z historią płatności w czasie. Nie musisz mieć równowagi z miesiąca na miesiąc, aby zbudować swój kredyt.

Bezpieczna karta kredytowa może być dobrym narzędziem do odtworzenia kredytu
Inną możliwością do rozważenia jest ubieganie się o zabezpieczoną kartę kredytową za pośrednictwem banku lokalnego lub unii kredytowej. Dzięki zabezpieczonej karcie kredytowej kredytodawca wymaga złożenia pewnej kwoty pieniędzy na koncie oszczędnościowym, aby zagwarantować “bezpieczną” dowolną kwotę, którą można obciążyć rachunkiem, do wysokości limitu kredytowego.

Podobnie jak zwykła karta kredytowa, możesz pobierać zakupy na koncie i dokonywać płatności. Stawiaj na małe zakupy i upewnij się, że wszystkie płatności są dokonywane na czas. W idealnym przypadku należy co miesiąc płacić saldo. Korzystanie z konta w odpowiedzialny sposób pomoże Ci rozpocząć odbudowę kredytu, a pożyczkodawca może czasami zamienić konto w tradycyjną, niezabezpieczoną kartę kredytową.

  • Posted by kredytek at 06:45:29 in