Wybierz najlepszą pożyczkę gotówkową

Wednesday, October 31, 2018

Decyzja już została podjęta. Potrzebujemy zastrzyku gotówki, niestety z naszych oszczędności to zdecydowanie za mało. Dlatego większość Polaków pożycza coraz częściej z tego względu, że nie jest w stanie odłożyć pieniędzy na czarną godzinę. Zatem jak wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową z korzyścią dla nas?

Zanim podpiszesz umowę

Tuż przed przejrzeniem ofert pożyczek gotówkowych warto się przyjrzeć wskaźnikowi RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli całkowity koszt pożyczki ponoszony przez pożyczkobiorcę. Wszystko jest podane w procentach w stosunku rocznym. Banki niestety potrafią mydlić nam oczy swoimi ofertami. Ciągle widzimy banery, które mówią o braku prowizji, oprocentowaniu 0% czy też gwarancję niskiej raty. To wszystko to działania marketingowe, które mają na celu przyciągnąć potencjalnych klientów. W praktyce jednak wychodzi różnie. Niski wskaźnik RSSO gwarantuje nam niską ratę pożyczki gotówkowej. Dlatego warto się zainteresować tematem tuż przed przejrzeniem ofert pożyczek gotówkowych. Zawsze poczujemy się bezpieczniej w tym temacie i nie będziemy się obwiniali jeśli źle wybierzemy.

Gdzie wziąć pożyczkę?

Pożyczkę gotówkową możemy wziąć zarówno w oddziale jak i przez internet. W jednej strony ta pierwsza opcja jest bardziej opłacalna, bo wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu a z drugiej strony czy to na pewno bezpieczne? W praktyce bywa tak, że jesteśmy kuszeni pożyczką przez internet, ale i tak musimy udać się do oddziału, aby podpisać wszystkie formalności. Często takie postępowanie irytuje osobę, która szuka oferty tylko przez internet. Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem? Można oczywiście je odrzucić, ale w przypadku losowej sytuacji to nasi bliscy będą musieli spłacić pożyczkę za nas. Ubezpieczenie pożyczki gotówkowej jest poniekąd takim zabezpieczeniem, że w przypadku śmierci pożyczkobiorcy to firma ubezpieczeniowa spłaci za pożyczkobiorcę należną zaległość. Wiele doradców finansowych proponuje w tym przypadku zdecydować się na wybranie osobnej firmy świadczącej takie usługi. W placówce w której zdecydowaliśmy się na pożyczkę gotówkową może wyjść po prostu drożej a przecież chcemy zredukować koszty do minimum, prawda? W przypadku większości pożyczek gotówkowych ubezpieczenie jest obowiązkowe.

  • Posted by kredytek at 11:19:52 in

Popularne formy oddłużania

Friday, September 7, 2018

Oddłużanie to pojęcie kojarzące się zdecydowanie w negatywny sposób, ponieważ oznacza potencjalne problemy ekonomiczne kredytobiorcy. Warto jednak poznać zawczasu najpopularniejsze techniki oddłużania, aby zabezpieczyć prawidłowo interesy gospodarstwa domowego. Oddłużanie to proces, który trwa zazwyczaj dość krótko i umożliwia przeciwstawienie się poważniejszym technikom windykacji, łącznie z utratą majątku trwałego. W artykule poznasz najpopularniejsze formy oddłużania wraz z krótkim omówieniem, na 17 Banków oprócz rankingów kredytów gotówkowych czy samochodowych znajdziesz także szereg porad finansowych.

Popularne formy oddłużania i kwestia zabezpieczenia interesów dłużnika

Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego najczęściej kredytobiorca nie zastanawia się nad potencjalnym oddłużaniem. Faktycznie jednak bank detaliczny ma prawo anulować w każdej chwili zadłużenie i zmusić kredytobiorcę do zwrotu całości środków wraz z odsetkami. Takie sytuacje występują bardzo rzadko ze względu na standaryzację technik analizy kredytobiorcy. Warto jednak przemyśleć techniki oddłużania w razie wystąpienia problemu. Podstawowe zabezpieczenie umowy, np. w postaci nieruchomości gwarantuje praktycznie maksymalne bezpieczeństwo spłaty, a często obniżenie kosztów zobowiązania. Jeżeli kredytobiorca posiada jakiś majątek to dla banku detalicznego sygnał, że nawet przy średniej zdolności kredytowej klient zrobi wiele, aby anulować zadłużenie w terminie. W ten sposób zwiększa się naturalnie zaufanie do współpracy z dużymi instytucjami finansowymi. Oddłużanie przybiera jednak wiele ciekawych form. Nie zaleca się zazwyczaj posiadania więcej niż jednego kredytu gotówkowego w budżecie gospodarstwa domowego, ponieważ w ten sposób narażasz się na wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Nie chodzi tylko kredyty gotówkowe, ale też o utrzymywanie kart kredytowych, czy oddzielnych limitów na rachunkach osobistych. Kredyt gotówkowy zgodnie ze swoją budową obejmuje krótki okres, a to daje potencjał do ewentualnego przedłużenia umowy. Przedłużenie umowy to doskonały sposób na uzyskanie mniejszej raty miesięcznej, praktycznie bez żadnych dodatkowych konsekwencji ekonomicznych. Przy słabej zdolności kredytowej kredytobiorca podpisuje najczęściej tzw. weksel in blanco stanowiący podstawę do natychmiastowej windykacji. W takich warunkach oddłużanie jest bardzo trudne.

Gdzie się najlepiej zgłosić po pomoc z oddłużaniem?

Przy drobnych kredytach gotówkowych wystarczy najczęściej samodzielnie działanie lub podjęcie negocjacji z bankiem przez wyspecjalizowanego doradcę. Warto stale uważać na samowolę firm windykacyjnych, niestety bardzo popularną, czy na nieuczciwe nakazy zapłaty pochodzące z różnych instytucji. Wiele firm prowadzi bowiem sprzedaż problematycznego zadłużenia, a dłużnika zostawia się wtedy samemu sobie. W najpoważniejszych przypadkach pozostaje jedynie opcja konsultacji z kancelariami prawnymi odpowiedzialnymi za antywindykację, czy za przejęcie kontaktu, negocjacji z wierzycielami. Dobrze jest natychmiast zabezpieczyć nieruchomość, jeżeli spodziewasz się potencjalnych problemów windykacyjnych.

Zabezpieczenie pozytywnej zdolności kredytowej to niestety nie wszystko

Jeżeli korzystasz tylko z kredytów gotówkowych najczęściej oddłużanie w bardziej poważnym segmencie nie jest wymagane. Gorzej sytuacja przedstawia się z pożyczkami długoterminowymi, gdzie trzeba jednak wziąć pod uwagę ewentualną antywindykację. Pozytywna zdolność kredytowa dzisiaj nie oznacza pozytywnej zdolności kredytowej w przyszłości. Z jakich metod oddłużeniowych korzystasz najczęściej i co myślisz o działaniach firm windykacyjnych w stosunku do problematycznych dłużników?

  • Posted by kredytek at 10:47:28 in

Kredyt hipoteczny w mBanku.

Wednesday, July 11, 2018

Hipoteka z ochroną najlepszą propozycją przygotowaną przez mBank.

Znalezienie kredytu hipotecznego na dobrych warunkach wcale nie jest takie proste. Banki starają się robić sobie nawzajem konkurencje, dlatego warto porównywać ze sobą oferty zanim wybierze się tą jedną jedyną dla siebie. mBank proponuje swoim klientom kredyt hipoteka z ochroną. Maksymalna kwota jaka jest dostępna w tej ofercie wynosi 2 000 000 złotych. Już za takie pieniądze można sobie pozwolić na kupno naprawdę niezłego mieszkania. Zobowiązanie możemy rozłożyć na okres 30 lat, dzięki czemu można spłacać takie raty jakie jesteśmy w stanie spłacać. Kredyt będzie nas kosztował 1 396 010 złotych. Każda z rat miesięcznych będzie po 9 434 złote. RRSO natomiast będzie miało wartość 4,67%. Pożyczając w mBanku w ramach hipoteki z ochroną niższą kwotę wynoszącą 200 000 złotych również na okres 30 lat, koszt kredytu będzie niższy. Tutaj będzie on równy 139 602 złotych, a każda z rat miesięcznych będzie po 944 złote. Jest to rata w miarę przystępna. Za taką kwotę kredytu również można kupić przyzwoite mieszkanie.

Kilka szczegółów odnośnie hipoteki z ochroną.

Z oferty mogą skorzystać jedynie osoby pełnoletnie. Bank wprowadził ograniczenia co do maksymalnego wieku jaki może mieć kredytobiorca. Tutaj nie może on mieć więcej niż 67 lat. Minimalna kwota jaką trzeba pożyczyć to kwota 150 000 złotych, zaś maksymalna jest równa 2 000 000 złotych. Zobowiązanie możemy rozłożyć na okres spłaty wynoszący od 12 miesięcy do maksymalnie 360 miesięcy. Wszelkie formalności łącznie z przelaniem środków na konto kredytobiorcy można załatwić nawet w przeciągu jednego dnia. Pożyczkodawca obsługuje jedynie konto bankowe mBanku. Kredytobiorcy sprawdzani są przez mBank w bazie Array. Do złożenia wniosku niezbędny jest dowód osobisty oraz zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Konieczne będzie również przedstawienie w banku dokumentów jakie związane są z nieruchomością. Bank wymaga od kredytobiorcy założenia rachunku ROR z wpływem wynagrodzenia na konto każdego miesiąca. Nie każdy klient chce zakładać konto bo wiąże się ono z dodatkowymi kosztami, ale jest to konieczne jeżeli chce otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku. LTV może mieć maksymalnie 90%.

  • Posted by kredytek at 10:46:54 in

Analiza kredytu samochodowego

Wednesday, April 18, 2018

Inwestycja w samochód osobowy, dostawczy, czy coraz częściej sportowy o bardziej luksusowym charakterze jest zdecydowanie najpopularniejsza w krajowych gospodarstwach domowych. W Polsce największym uznaniem cieszą się pojazdy używane, w tym sprowadzane z innych krajów Unii Europejskiej. Jeżeli brakuje ci kapitału na wymarzony samochód warto rozpatrzyć celowy kredyt w uznanym banku detalicznym, czy wyspecjalizowanej instytucji finansowej. W artykule poznasz charakterystykę kredytu samochodowego.

Czy kredyt samochodowy jest korzystny?
Kredyt samochodowy tak naprawdę nie dotyczy wyłącznie aut osobowych, ale w praktyce pojazdów silnikowych. Możesz finansować takim kredytem zakup motorówki, autobusu, ciągnika, jednośladu. W kredytach samochodowych nie ma ograniczenia, co do maksymalnej kwoty zobowiązania, ale nie warto też z nią przesadzać ze względu na osłabienie zdolności kredytowej podczas spłaty rat. Akurat raty w kredytach samochodowych bywają mocno zróżnicowane. Praktycznie całą płatność można dokonać w końcowych okresach korzystania z pojazdu, co jest niezłym rozwiązaniem przy ewentualnej wymianie floty. Kredyty samochodowe musisz maksymalnie spłacić do dziesięciu lat, co jest terminem bardzo długim. Kredyt samochodowy uznaje się za zobowiązanie długoterminowe w porównaniu do zwykłych pożyczek gotówkowych. Zabezpieczeniem staje się w umowie samochód i przeniesienie praw na polisę AC. Przy słabszej zdolności kredytowej dochodzi do podpisania weksla in blanco. Dla osób potrzebujących kredytu faktycznie na samochód, a nie dobra konsumpcyjne takie zobowiązanie jest bardzo przydatne ze względu na znacznie niższe oprocentowanie w porównaniu do pożyczek gotówkowych.

Kwestia własności i pożyczek gotówkowych w porównaniu do kredytu samochodowego
Pamiętaj, że samochód w praktyce nie należy do kredytobiorcy, ale do kredytodawcy. Dopóki nie spłacisz zobowiązania nie masz dowolności w sprzedaży pojazdu, co jest raczej małym utrudnieniem, jeżeli korzystasz z auta regularnie. Jeżeli natomiast bierzesz pożyczkę gotówkową na zakup samochodu jesteś automatycznie właścicielem. Musisz zatem dokładnie zestawić własne potrzeby z ofertami banków detalicznych w zakresie finansowania samochodu.

  • Posted by kredytek at 09:11:28 in

Internet – przydatne narzędzie w poszukiwaniu kredytu hipotecznego

Monday, February 26, 2018

Witryny internetowe piszące na temat kredytów hipotecznych stały się ogromnym dobrodziejstwem dla osób szukających hipoteki, nie dlatego, że kredyty online są szybsze lub tańsze - czasami są, a czasem nie są - ale dlatego, że wiele stron internetowych kredytów hipotecznych zapewnia szereg aktualnych, porównywalnych informacji, trudnych do uzyskania w trybie offline.

Do czego mogą Ci się przydać te informacje online?

Podobnie jak informacje online o cenie samochodów dokładnie informują o kosztach pojazdów, szczegółowe informacje o hipotekach mogą przekształcić Cię w dość dobrego w tej kwestii negocjatora. Informacje zebrane ze stron internetowych mogą być wykorzystane do znalezienia tańszych pożyczek wynegocjowanych razem z informacjami online. Jednak to nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Niektóre strony internetowe kredytów hipotecznych oferują pożyczki - niektóre nie.

Strony bez pożyczek lub “polecane” nie pośredniczą w pożyczkach hipotecznych ani nie pożyczają ich, ale zazwyczaj dostarczają treści hipoteczne, informacje i wiadomości, a także stopy oprocentowania kredytów hipotecznych - informacje edukacyjne, z których możesz skorzystać.

Witryny te przechowują również codziennie tabele stawek, indeksów i wydarzeń rynkowych, które zwiększają lub zmniejszają koszty. Możesz również odwiedzić te strony, aby uzyskać najnowsze lokalne stawki zakupu i inne kredyty hipoteczne. Strony oferują również kalkulatory hipoteczne, analizy tendencji rynkowych, prognozy i wiele innych przydatnych usług. Strony bez pożyczek są również nazywane stronami odsyłającymi, ponieważ prowadzą do innych stron internetowych kredytów hipotecznych, które udzielają pożyczek. Witryny, które oferują dostęp do pożyczek, są dostępne w trzech odmianach:

  • bezpośredni kredytodawcy,
  • witryny aukcyjne,
  • witryny dla wielu kredytodawców.

Bezpośredni kredytodawcy

Większość stron internetowych kredytów hipotecznych to strony z bezpośrednimi pożyczkami. Należą do nich kredytodawcy hipoteczni, banki uniwersalne, które również udzielają kredytów hipotecznych, a inne oferują jeden ograniczony zestaw produktów hipotecznych. Są one w porządku, jeśli z jakiegokolwiek powodu zdecydowałeś się pożyczyć od konkretnego pożyczkodawcy. Witryny te zazwyczaj nie dostarczają przydatnych informacji o cenach pożyczek.

Witryny aukcyjne

Niektóre witryny hipoteczne umożliwiają wypełnienie wniosku o pożyczkę, który jest wysyłany do pożyczkodawców, którzy z kolei rywalizują lub licytują o daną firmę. Aby porównać więcej pożyczek, konieczne może być powtórzenie procesu na różnych tych stronach.

Witryny pozostałe

Witryny kolejne bardziej Ci się przydadzą, gdy żądasz szczegółów, tak jak powinieneś, zwłaszcza jeśli jesteś kupującym dom po raz pierwszy. Bez wypełniania aplikacji możesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak działa kredyt hipoteczny. Możesz wpisać kwotę pożyczki, szczegóły nieruchomości i inne informacje dotyczące najnowszych stawek, APR, punktów, a nawet kosztów rozliczenia dla każdej pożyczki i zobaczyć czego się spodziewać.

  • Posted by kredytek at 09:31:06 in