Analiza kredytu samochodowego

Wednesday, April 18, 2018

Inwestycja w samochód osobowy, dostawczy, czy coraz częściej sportowy o bardziej luksusowym charakterze jest zdecydowanie najpopularniejsza w krajowych gospodarstwach domowych. W Polsce największym uznaniem cieszą się pojazdy używane, w tym sprowadzane z innych krajów Unii Europejskiej. Jeżeli brakuje ci kapitału na wymarzony samochód warto rozpatrzyć celowy kredyt w uznanym banku detalicznym, czy wyspecjalizowanej instytucji finansowej. W artykule poznasz charakterystykę kredytu samochodowego.

Czy kredyt samochodowy jest korzystny?
Kredyt samochodowy tak naprawdę nie dotyczy wyłącznie aut osobowych, ale w praktyce pojazdów silnikowych. Możesz finansować takim kredytem zakup motorówki, autobusu, ciągnika, jednośladu. W kredytach samochodowych nie ma ograniczenia, co do maksymalnej kwoty zobowiązania, ale nie warto też z nią przesadzać ze względu na osłabienie zdolności kredytowej podczas spłaty rat. Akurat raty w kredytach samochodowych bywają mocno zróżnicowane. Praktycznie całą płatność można dokonać w końcowych okresach korzystania z pojazdu, co jest niezłym rozwiązaniem przy ewentualnej wymianie floty. Kredyty samochodowe musisz maksymalnie spłacić do dziesięciu lat, co jest terminem bardzo długim. Kredyt samochodowy uznaje się za zobowiązanie długoterminowe w porównaniu do zwykłych pożyczek gotówkowych. Zabezpieczeniem staje się w umowie samochód i przeniesienie praw na polisę AC. Przy słabszej zdolności kredytowej dochodzi do podpisania weksla in blanco. Dla osób potrzebujących kredytu faktycznie na samochód, a nie dobra konsumpcyjne takie zobowiązanie jest bardzo przydatne ze względu na znacznie niższe oprocentowanie w porównaniu do pożyczek gotówkowych.

Kwestia własności i pożyczek gotówkowych w porównaniu do kredytu samochodowego
Pamiętaj, że samochód w praktyce nie należy do kredytobiorcy, ale do kredytodawcy. Dopóki nie spłacisz zobowiązania nie masz dowolności w sprzedaży pojazdu, co jest raczej małym utrudnieniem, jeżeli korzystasz z auta regularnie. Jeżeli natomiast bierzesz pożyczkę gotówkową na zakup samochodu jesteś automatycznie właścicielem. Musisz zatem dokładnie zestawić własne potrzeby z ofertami banków detalicznych w zakresie finansowania samochodu.

  • Posted by kredytek at 09:11:28 in