Wybierz najlepszą pożyczkę gotówkową

Wednesday, October 31, 2018

Decyzja już została podjęta. Potrzebujemy zastrzyku gotówki, niestety z naszych oszczędności to zdecydowanie za mało. Dlatego większość Polaków pożycza coraz częściej z tego względu, że nie jest w stanie odłożyć pieniędzy na czarną godzinę. Zatem jak wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową z korzyścią dla nas?

Zanim podpiszesz umowę

Tuż przed przejrzeniem ofert pożyczek gotówkowych warto się przyjrzeć wskaźnikowi RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli całkowity koszt pożyczki ponoszony przez pożyczkobiorcę. Wszystko jest podane w procentach w stosunku rocznym. Banki niestety potrafią mydlić nam oczy swoimi ofertami. Ciągle widzimy banery, które mówią o braku prowizji, oprocentowaniu 0% czy też gwarancję niskiej raty. To wszystko to działania marketingowe, które mają na celu przyciągnąć potencjalnych klientów. W praktyce jednak wychodzi różnie. Niski wskaźnik RSSO gwarantuje nam niską ratę pożyczki gotówkowej. Dlatego warto się zainteresować tematem tuż przed przejrzeniem ofert pożyczek gotówkowych. Zawsze poczujemy się bezpieczniej w tym temacie i nie będziemy się obwiniali jeśli źle wybierzemy.

Gdzie wziąć pożyczkę?

Pożyczkę gotówkową możemy wziąć zarówno w oddziale jak i przez internet. W jednej strony ta pierwsza opcja jest bardziej opłacalna, bo wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu a z drugiej strony czy to na pewno bezpieczne? W praktyce bywa tak, że jesteśmy kuszeni pożyczką przez internet, ale i tak musimy udać się do oddziału, aby podpisać wszystkie formalności. Często takie postępowanie irytuje osobę, która szuka oferty tylko przez internet. Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem? Można oczywiście je odrzucić, ale w przypadku losowej sytuacji to nasi bliscy będą musieli spłacić pożyczkę za nas. Ubezpieczenie pożyczki gotówkowej jest poniekąd takim zabezpieczeniem, że w przypadku śmierci pożyczkobiorcy to firma ubezpieczeniowa spłaci za pożyczkobiorcę należną zaległość. Wiele doradców finansowych proponuje w tym przypadku zdecydować się na wybranie osobnej firmy świadczącej takie usługi. W placówce w której zdecydowaliśmy się na pożyczkę gotówkową może wyjść po prostu drożej a przecież chcemy zredukować koszty do minimum, prawda? W przypadku większości pożyczek gotówkowych ubezpieczenie jest obowiązkowe.

  • Posted by kredytek at 11:19:52 in