Wiele banków stara się w taki sposób udoskonalać swoje oferty lokat, aby mogła z nich korzystać jak największa liczba klientów. Lokaty jakie oferują są doskonałym sposobem na oszczędzanie i co najważniejsze można oszczędzać nie tylko w złotówkach, ale też w walutach obcych. Jednym z bardziej znanych banków jakie działają na terenie Polski jest Getin Bank. W jego ofercie można znaleźć między innymi lokatę walutową. Bank ten postarał się sprostać wszystkim potrzebom jakie mają jego klienci. Obecnie można skorzystać z lokat w czterech najbardziej popularnych walutach na świcie. W Getin Banku założymy lokatę w dolarach amerykańskich, w euro, a także w funtach brytyjskich i we frankach szwajcarskich. Każda dostępna jest w kilku opcjach.

Lokata walutowa w dolarach amerykańskich.

Decydując się na lokatę walutową w dolarach amerykańskich w Getin Banku możemy wybrać lokatę o okresie jednego miesiąca, kwartału, na okres jednego roku i dwóch lat, a nawet możemy otworzyć lokatę na trzy lata. Minimalna kwota jaką przyjdzie nam wpłacić na lokatę wynosi sto dolarów i można tą lokatę automatycznie przedłużyć. Jeżeli chodzi o oprocentowanie jest ono uzależnione od tego na jaki okres czasu lokata w dolarach amerykańskich zostanie założona. Jeżeli wybierzemy lokatę na miesiąc oprocentowanie będzie wynosiło 0,2%, na trzy miesiące będzie już wynosiło 1%. Biorąc lokatą na pół roku możemy liczyć na oprocentowanie 1,5%, zaś na rok oprocentowanie będzie wynosiło już 1,8%. Bardziej opłacalna będzie lokata dwu letnia, gdyż oprocentowanie wzrośnie do 1,9% i lokata założona na trzy lata, gdzie oprocentowanie wyniesie już 2%. Jak widać oprocentowanie lokaty walutowej w dolarach nie jest zbyt duże.

Lokat walutowa w EURO i w funcie brytyjskim.

W przypadku lokaty walutowej w EURO, Getin Bank daje nam możliwość założenia lokaty na miesiąc, trzy miesiące, rok, dwa lata i trzy lata. Minimalna kwota jaką musimy wpłacić wynosi sto euro. Oprocentowanie zależy od tego na jak długi odcinek czasu zostanie założona lokata i waha się w przedziale od 0,25% w przypadku lokaty miesięcznej do 2% przy lokacie trzyletniej. Getin Bank oferuje również lokaty w funtach brytyjskich. Dostępne są w wersji miesięcznej, trzy miesięcznej, półrocznej i rocznej. Kwota minimalna jaką musimy wpłacić na lokatę wynosi sto funtów brytyjskich. Lokatę można przedłużyć automatycznie. Oprocentowanie tejże lokaty wynosi od 0,2% w przypadku lokaty na jeden miesiąc i na trzy miesiące do 0,75% w przypadku lokaty na pół roku i na rok.

Lokata walutowa we frankach szwajcarskich.

We frankach szwajcarskich można wybrać lokatę na miesiąc, trzy miesiące, na pół roku i na rok. Chcąc założyć lokatę musimy wpłacić na nią minimalnie pięć tysięcy franków szwajcarskich. Oprocentowanie lokaty wynosi od 0,1% do 2,25 % przy lokacie założonej na rok. Oprocentowanie lokaty walutowej we frankach szwajcarskich jest największe w Getin Banku na tle innych walut.